Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

Metal door handle and lock on grey door with lock

Kapıyı Kırmadan Açma Yolları

Kapıyı kırmadan açma yolları oldukça büyük bir hassasiyet ve bu konularda ciddi bir bilgi ve yetenek gerektiriyor. Hepimizin yaşam boyu başına gelmiş ya da gelebilecek olan bir sorun olarak kapıda kalma problemi ile ilgili olarak pek çok yöntem geliştirilmiştir. Ancak bu kadar farklı yöntemler söz konusu olsa da bu konuda uygulama aşamasına gelecek olursak kapının kırılması ya da bir yerinin hasar görmesi veya da kilidin göbeğinde bir takım deformasyonların meydana gelmesi son derece olası gözüküyor.

Kapıyı tel toka sıkıştırmak suretiyle açmaya çalışmak bu konuda insanların aklına ilk gelecek olan yöntemdir. Bu yöntemde anahtar deliğinin iç kısmına sokulan tel toka çevrilerek kilit döndürülmeye çalışılır. Fakat bu işlemi son derece dikkatli bir şekilde uygulamazsanız anahtar deliğinin kırılması da kaçınılmaz bir hale gelir. Bunun yanı sıra kredi kartıyla kapı açma yöntemi pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Ancak bu durumda da kapıda bir takım deformasyonların meydana gelmesi son derece olası bir yöntemdir.

Maymuncuk Her Kapıyı Açar Mı?

Maymuncuk her kapıyı açar mı konusu ile ilgili olarak da pek çok kişi bilgi sahibi olmak ister. Maymuncuk denilen anahtar, çilingirler tarafından kullanılan ve kilitli kalmış olan kapıları kolay bir şekilde açmaya yarayan bir anahtar çeşididir. Ancak kapıların da her biri farklı kalitede malzeme ile yapıldığı için her çeşit kapının farklı maymuncuk ile açıldığını bilmek ve çilingir çağırırken kapınızın demir kapı ya da çelik kapı olup olmadığını mutlaka belirtmenizde fayda vardır.

Kapı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Kapı açılmıyor ne yapmalıyım diye soran birine kartla kapı açma yöntemi ya da tel toka ve pet şişeyle kapı açma gibi bir takım yöntemler tavsiye edilir.

Kapı Kilitli Nasıl Çıkabilirim?

Kapı kilitli nasıl çıkabilirim konusunda uygulayacağınız bir takım yöntemler o an için bir çare olarak görülebilir. Fakat bu kapılar zorlama nedeniyle kırılır. Bu nedenle en iyi yöntem her zaman için çilingir çağırmak olacaktır. https://metrocilingir.com/ adresi üzerinden bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Hemen Ara