Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

Locksmith install the door lock in house.

Kapı Kilidi Dönmüyor, Nasıl Düzelir?

Kapı kilidi dönmüyor, nasıl düzelir? Sorusu, gün içerisinde birçok kişinin sorabileceği sorulardan bir tanesidir. Kapı kilidi, sık sık anahtar kullanılması nedeniyle; zaman içerisinde aşınmaya başlayabilir ve bu durum çeşitli problemlerin önünü açmaya başlayabilir. Ancak kapı kilidinin dönmemesi, tehlikeli bir durum olmasının yanı sıra, kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması ve profesyonel yardım alınması gereken mevzuatlardan da bir tanesidir. Özellikle de aşınmış durumda olan kapı kilidinizi kendiniz tamir etmeye çalışıyorsanız, daha fazla zarar vermeniz muhtemeldir. Bu nedenle, uzun zamandır profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam eden firma yetkililerimiz ile görüşme sağlayarak; bozulan ve dönmeyen kapı kilidinizi kısa süre içerisinde eski haline döndürmenizde de fayda vardır.

Bozulan Kapı Kilidi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Bozulan kapı kilidinin yapılma süresi, durumun ne boyutta olduğuna göre değişiklik göstermeye devam etmektedir. Örneğin; dönmeyen anahtar, kapıda kaldıysa; bu işlemin tamamlanması diğerlerine nazaran daha uzun sürebilir. Ancak kilidin kendisinde oluşan bir problemden ötürü bu sorunu yaşamaya devam ediyorsanız; ufak müdahaleler ile, kapı kilidi değiştirilir ya da tamir boyutunda ise; eski formuna yeniden kavuşturulur. Bu durumu tam anlamıyla çözüme kavuşturabilmeniz için ise; mutlaka yetkililerden yararlanmanız gerekecektir. Firmamız, alanında tecrübeli olan çilingirler ile birlikte çalıştığı için, kapınızda oluşması mümkün olan bütün problemler kısa süre içerisinde giderilecektir. 

Dönmeyen Kapı Kilidi Düzelir Mi?

Dönmeyen kapı kilidi düzelir mi? Sorusu da, bu sorunu yaşayan kişiler tarafından sık sık araştırılmaya devam eden bir konudur. Kapı kilidi dönmüyorsa bu durumun birden fazla nedeni olabilir. Örneğin; pas ya da kir nedeni ile kapı kilidini döndürmekte güçlük çekmeye başladıysanız; ufak bir temizleme sonrasında, döndürmeniz ve yeniden kullanmaya devam etmeniz mümkün olacaktır. Fakat çeşitli aşınmalar ya da zorlanmalar sonucunda, kilidiniz dönmüyorsa; mutlaka değişmesi gerekmektedir. Her iki işlemin yapılabilmesi için de profesyonel araç gereçler gerektiği için; alanında uzman çilingirler ile görüşme sağlamanızda ve firmamız ile iletişime geçmenizde fayda vardır. Bu sayede, işleminiz uygun fiyatlar ile tamamlanacaktır.

Hemen Ara