Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

The hand opens the door slightly. Detail of a white interior door with a chrome door handle and latch

En Sık Karşılaşılan Çelik Kapı Sorunları Nelerdir?

Çelik kapı kullanımı günümüzde yaygın olurken, zamanla birtakım sorunlar ortaya çıkardığı da bilinmelidir. Zamanla çelik kapı sistemlerinde bazı sorunlar gün yüzüne çıkmaktadır. Bu sorunlar nedir diye baktığımız zaman kapının sert kapanmasından kapanmamasına, kilit arıza sorunlarına, menteşe arızalarına, kapı düşmesine kadar gitmektedir. En sık karşılaşılan çelik kapı sorunları nelerdir? diyorsanız saymış olduğumuz bu problemlerin sık şekilde karşılaşma durumunuz olduğunu söyleyebiliriz. 

En Sık Karşılaşılan Çelik Kapı Sorunları

Pek çok farklı şekilde tasarlanmış olan kapı modelleri bulunmaktadır. Kapı çeşitleri içerisinde daha güvenli olmasından dolayı çelik kapılar daha fazla kullanılır. Lakin çelik kapılarında kullanıma bağlı olarak zamanla bazı problemleri de gün yüzüne çıkarmaya başlayacak olduklarını söylememiz gerekir. Yaşanan çelik kapı problemleri olduğu zaman ilk iş olarak çilingirciyi çağırmak ve sorunların daha da fazla büyümesini engellemeye çalışmak olacaktır. En sık karşılaşılan çelik kapı sorunları neler olduğunu merak edenler için şu şekildedir:

*Çelik kapı kilit ayarında bozulma meydana gelmesi

*Kapı kilidi yuvasının bozulması 

*Kapı kilidinde sürtünme olması

*Kapı kilidi panel değişim ihtiyacının oluşması 

*Kapı kilitleme sırasında zorluk yaratması ve kilitlemede zorlanmanız. 

*Çelik kapının merkezinde kilit arızaların meydana gelmesi 

*Çelik kapının açılmasında ve kapanmasında zorluk yaşanması 

Çelik kapılar ile ilgili olarak en sık karşı karşıya kalmanıza neden olacak problemler arasında yer almış olduğunu söylemeliyiz. 

Çelik Kapı Neden Sürter?

Çelik kapılar güvenli olduğundan dolayı her ne kadar ilk tercih edilen kapı çeşitlerinden biri olsa da kullanıma bağlı sorunları yaratabiliyor. Çelik kapı kullananların şikayet ettiği konuların başında kapı kilidinin sürtmesi olduğunu söylemeliyiz. Burada önemli olan konu çelik kapı neden sürter? ve niçin böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızdır. Kapı sürtünmesinin yaşanmasının altında yatan faktörler arasında kapı şişmesi ve ayrıca hatalı bir montajın yapılması gelmektedir. Bunlar ağırlıklı olarak çelik kapılarda bu tip sürtünme sorunlarına neden olmasını sağlıyor. Eğer kapınızda sürtünme problemi yaşıyorsanız vakit kaybetmeden mutlaka işin ehli olan çilingirciyi çağırarak yardım almalısınız. 

Hemen Ara