Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

cilingirler-ne-is-yapar

Kilit bozulduğunda, anahtarı ev, işyeri ya da araçlarda unuttuğunuzda çilingirciye ihtiyaç duyacaksınız. Çilingirci ne iş yapar? diyenler için kilit açma, kilit değişimi, bakım ve onarım gibi pek çok hizmetler veren deneyimli kişilerdir. Gündelik yaşamda çilingircilere ihtiyaç duyduğumuz anlar çok fazla olabiliyor. Böyle bir durumda en yakın çilingirciyi arayarak olduğumuz yere gelmesini ve kilit ile ilgili olarak yaşanılan problemleri de çözüme kavuşturmaları talep edilmektedir. Çilingirciler yeterli donanım, bilgi ve beceriye sahip kişiler olduğundan dolayı kilitle ilgili olarak birçok işlemlerinde sorunsuz şekilde yerine getirilmesine yardımcı olur. 

Çilingir Anahtar Yapar Mı?

Kilit sistemlerinde bozulma olduğu zaman doğal olarak bir süre sonra kilitleri işlemeyecektir. Haliyle böyle bir durumda da kilit yuvasının mutlaka değişimi yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda kilit kaybı, kilit yenileme gibi pek çok ihtiyaç duyulan çalışmalarda çilingirciye başvurularak profesyonel bir hizmet alabilmek mümkündür. Kilit ve aynı zamanda anahtar numunesine uygun olacak şekilde yeni kilit yapan çilingirciler sayesinde sorunsuz bir şekilde açma, kapama işlevselliğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle gündelik yaşamda ister istemez bazı ters giden durumlar olabiliyor. Kilit sistemine dair yaşanılan sorunlar olduğu zamanlarda hemen çilingire başvurularak hızlı şekilde bir çalışmadan yararlanılıyor. Çilingir anahtar yapar mı?  diye sorgulayanlar varsa çilingircinin yeni anahtar yapma, anahtar değişimi ve bakımı gibi konularında hizmet veren kişiler olduğunu söyleyebiliriz. 

Çilingir Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Ülkemizde çilingir mesleğini yapan pek çok kişiler bulunmaktadır. Günümüzde çilingire çok fazla ihtiyaç duyulurken, beraberinde bazı merak edilen konularda olabiliyor. Bunlar nelerdir diye inceleme yapılmaya başlandığı zaman Çilingir olmak için ne gerekiyor? konusu gün yüzüne çıkmaktadır. Çilingir olmak isteyenler şu şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunlar:

*MEB meslek edinme kurslarına kayıt yaptırarak ustalık sertifikasını alma hakkına sahip olmalıdır

*Eğitim seviyesinin ilkokul mezunu olan kişiler için 2 yıl şeklinde olurken, lise mezunlarına 1 sene şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. 

Haftanın belirli günlerinde çilingir ile ilgili olarak eğitim verilir. Verilen eğitimler başarıyla tamamlandıktan sonra sertifika alınır ve çilingirci olarak mesleği icra eder. 

Hemen Ara