Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

woman-locking-or-unlocking-car-door-with-remote-ke-2022-11-15-15-03-59-utc

Araba Kapısını Anahtarsız Açma Yolları

Araba kapısını anahtarsız açma yolları bazı durumlarda son derece gerekli bir bilgi olabilir. Neden diye soracak olursak çünkü araç kapıları bazen sıkışır ve bu durumda arabanın içinde kilitli kalma ya da arabaya girememe gibi bir takım can sıkıcı durumlar ile karşı karşıya kalabiliriz. Ayrıca çoğu kez araba anahtarını kaybetmek ya da başka bir yerde unutmak gibi bir takım durumlar da son derece olası durumlar olarak karşımıza çıkar. İşte tam da bu noktada araba kapısı nasıl açılır? Ya da kilitli araç kapısı nasıl açılır gibi konularda araştırmalar yapmak gerekir.

Anahtarsız Araç Kapısı Açma

Anahtarsız araç kapısı açma yöntemlerinden biri arabanın içinde kilitli kalmış olan bir kişi için geçerli olan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Kabinin içerisinde bu noktada kapıyı açmak mümkün ve kolay olacaktır. İlk önce iki kez kolu çekin. Çünkü kolu ilk çektiğiniz zaman kapının kilidi açılmış olacaktır. İkinci kez çektiğiniz zaman da kapı kendiliğinden açılıverir. Ancak bu genel olarak yabancı araçlara özgü bir durumdur. Yerli araçlarda ise bir kere kolu çekerek bu tip bir özellik olduğunu görebilirsiniz.

Tel Kullanarak Araç Kapısı Açma

Tel kullanarak araç kapısı açma yönteminde ise bir buçuk metre kadar bir tel parçası bulmanızı gerektiren bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Kapıyı açacak olan iç tutacak haline getirmek için bir kanca haline getirmek gerekir. Boyada çizik meydana gelmemesi için de bir bez ya da bantla sarabilirsiniz. Kapıyı dikkatli bir şekilde bükün. Bu yöntemi uygulamak için tornavida ya da keski de kullanabilirsiniz.

Motor Çalışırken Araçtan Nasıl Çıkılır?

Motor çalışırken araçtan nasıl çıkılır konusu ile ilgili olarak son derece pratik bir yöntemden söz edebiliriz. Eğer ki elektrikli cam düğmesine ulaşmanız mümkünse bu düğmeye dokunduğunuz zaman cam açılır. Bu sayede aracın içinden çıkmak son derece kolay olacaktır. Ancak tüm bu yöntemler bilinçli bir şekilde yapılmazsa araca hasar verir. Bu nedenle profesyonel bir yardım için https://metrocilingir.com/ ile iletişime geçiniz.

Hemen Ara