Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

A woman’s hand opens the door with a key on which the keychain hangs at home.

Anahtar Evde Kaldı, Kapıyı Nasıl Açabilirim?

Anahtar evde kaldı, kapıyı nasıl açabilirim ya da anahtar kapının kilidinin içinde kaldı ve orada kırıldı çıkmıyor gibi sorularla çok sık bir şekilde karşı karşıya kalmaktayız. Sonuç olarak hepimiz evlere bir şekilde anahtar kullanarak giriş çıkış yapıyoruz. Can ve mal güvenliğimiz için kapılarımızı iyi bir şekilde kilitleyerek dışarı çıkmak ya da evde gece uyurken anahtarımızla kapıyı kilitleyip anahtarı kilitte bırakmak gibi bir alışkanlığa sahip olanlarımız bile var. Ancak bazen anahtarı evde unutup evden çıkmak gibi bir durum da söz konusu olabiliyor. Sonuç olarak insanız ve dalgınlıkla bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalma ihtimalimiz de son derece yüksek. Bu sebepten dolayı da bir takım yöntemlerle kapı açma teknikleri bilmek şart bir hale geliyor.

Dışarda Kalınca Kapı Nasıl Açılır?

Dışarda kalınca kapı nasıl açılır sorusu hemen hemen herkes tarafından hayat boyu en az bir kez soruluyor. Kapıda kalan biri anahtar olmadan kapıyı açabilmek için kredi kartını kapının diline sıkıştırarak kapı açmaya çalışma yöntemi son derece yaygın bir şekilde bilinmektedir. Bunun yanı sıra tel tokayla kapı açma da denenen bir yöntemdir.

Pet şişeyi çelik kapıya eks uygun bir hale getirerek uygulayabilirsiniz. Bunu kapının diline doğru sokarak oyuktan çekip kapıyı kolay bir şekilde açabilirsiniz. Ancak tüm bu yöntemler, kilitli bir kapının açılması için yeterli gelmeyebilir. Bu sebepten dolayı da kilitli bir kapıyı açmak için bir çilingire ihtiyacınız olacak. Ayrıca bu yöntemler kapıya da zarar verecektir.

İçerde Kalan Anahtar Nasıl Çıkar?

İçerde kalan anahtar nasıl çıkar diye soracak olursanız kapıya mıknatısla müdahale etmek faydalı olacaktır. Ancak bunun için güçlü bir mıknatıs kullanmak gerekir.

Kapı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Kapı açılmıyor ne yapmalıyım? Bu durumda kendi çabanızla uygulayacağınız yöntemler kapıya zarar verebilir. Ayrıca kapı kilitliyse zorlamayla daha kötü olabilir. Bu sebepten dolayı da eninde sonunda bir çilingire ihtiyacınız olur. Bölgenizde size en yakın çilingir için https://metrocilingir.com/ adresinden faydalanarak bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara