Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

Hand on handle. Close-up of man in formalwear opening a car door

Anahtar Arabanın İçinde Kaldı, Nasıl Açılır?

Araç sürücülerin şüphesiz en çok korktuğu konuların başında anahtarın arabanın içerisinde bırakılmasıdır. Bir de acele bir yere gitmeniz gerektiği durumlarda son derece can sıkıcı diyebileceğimiz bir durum haline gelmeye başlayacaktır. Anahtar arabanın için kaldı, nasıl açılır? diyenler için pratik bir çözüm yolları bulunmaktadır. Öyle ki her ne kadar üzücü bir tablo ile karşı karşıya kalmış olsanız bile arabanın içerisindeki anahtarı alabilmenizin pratik yolları olduğunu söyleyebiliriz. 

Anahtar araba içerisinde kaldığı durumlarda çekici,çilingir çağırmanız gerekebilir. Fakat kendi başınıza anahtarı almak istediğiniz durumlarda  kapı direklerini aralayıp, kapı kolunu çektirerek açmayı deneyebilirsiniz. 

Arabanın İçinde Kalan Anahtarı Nasıl Alabilirim?

Yoğun iş temposu, telaş, dalgınlık gibi bazı anlarda arabanın içerisinde anahtarı unutabiliyoruz. Arabanın içerisinde anahtar kaldığı zamanda bu sefer hiçbir şekilde aracı kullanamaz hale geleceksiniz. İşte yaşanan bu gibi durumlarda araç sahipleri hemen paniğe kapılıyor ve kara kara düşünmeye başlıyor. Fakat her ne kadar yaşamış olduğunuz bu durum korktuğunuz bir durum olarak başınıza gelmiş olsa da her şeyin olduğu gibi bununda çözümü olduğu unutulmamalıdır. Arabanın için anahtarı unuttum ne yapabilirim? diyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

*İlk olarak yapmanız gereken sert olacak tel ucunu, aracın kapı içerisinden olacak şekilde kıvırmalısınız 

*Telin hemen üst bölümünde hafif bir aralama yapın 

*Üst bölgesi hafif olacak şekilde aralandıktan sonra kilit açan mandal kısmına gelerek teli mandala kolay bir şekilde oturmanız gerekmektedir 

*Ardından teli yukarı doğru olacak şekilde kaldırın. Bu işlemi yaptığınız zaman aracın kapısını çok pratik bir şekilde başarıyla açmış olacak ve içerisinde kalan anahtarı da alacaksınız. 

Pompa İle Araç Kapısı Açma 

Arabanın içerisinde kilit kaldığı zaman kapısını açmak için pek çok çözüm yolları olduğunu söylemek mümkün.  Onlardan biri de nedir diye merak eden kişiler için pompa ile araç kapısı açma olacağını söylememiz mümkün. Kapı pompası, kilitli kalan araçların kapısını kolayca açmaktadır. Bu sayede araba içerisinde kalan anahtarı alacak ve yeniden aracı sorunsuz şekilde çalıştırmış olacaksınız. 

Hemen Ara