Blog

7/24 Acil Çilingir Hizmetleri

Akıllı Kapı Kilidi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Akıllı kapı kilidi, adından da anlaşılacağı üzere üstün sağlayacağı katkıları ile sizlere yardımcı olur. Elektronik mekanik bir kilit sistemi olan akıllı kapı kilitlerinin, yetkili bir cihaz sayesinde aldığı talimatlarla kilidi açma ve kilitleme fonksiyonunu yerine getirir. Akıllı kapı kilidinin kullanımında birçok başvurulan uygulama seçenekleri olabiliyor. Bunlar:

*Wifi

*Parmak İzi 

*Bluetooth

olarak sıralayabiliriz. Akıllı kapı kilidinin kullanılmasıyla anahtar kullanma, kapıyı anahtarla açmak için uğraşma gibi birçok zahmetten kurtarıyor. Geleneksel kilit sistemleriyle kıyaslandığı zaman akıllı kapı kilitlerin kullanıcılara daha farklı bir deneyim sunmuş olduğunu söyleyebiliriz. 

Akıllı Kapı Kilidi Nasıl Kullanılır?

Akıllı kapı kilidinizi çip sistemi ile kullanacaksınız. Kapıya yaklaşmadan önce yaklaşık 3-5 cm mesafe kadar durarak çipi okutup kapı kilidinin açılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dairede bulunan diyafonn tuşlarıyla da kapınızı son derece pratik bir şekilde açabilmeniz mümkün olur. Akıllı kapı kilidi nasıl kullanılır? ilk defa bu tür yeni yöntemleri kullanacak olan kişiler sorgulama gereği duyabiliyor. Fakat zahmetsiz ve tam aksine oldukça pratik olduğundan dolayı günümüzde kolaylık sağlamayı başaran önemli teknolojilerden biri olma özelliğine sahiptir. 

Akıllı Kilit Sistemi Avantajları 

Akıllı kilit sistemiyle daha pratik bir yaşam sizleri bekliyor olacak. Akıllı kilit sistemi avantajları barındırmış olmasından dolayı gündelik yaşamda çok fazla kolaylık sunacak sistemlerden biridir. Akıllı kilit sistemini kullandığınız zaman nasıl bir avantajlardan yararlanacak olduğunuzu merak ediyorsanız şu şekilde söyleyebiliriz:

*Gürültü olmadan kapı açma ya da kilitleme işlemini pratik şekilde yapmanız mümkündür 

*Anahtar ile açma zahmetinden kurtulmanızı sağlar 

*Kapınız 10 saniye içerisinde otomatik olarak kitlenir ve yaşam alanlarınızın da en iyi şekilde güvenliği sağlanmaya başlanır 

Olası bir yaşanacak elektrik kesintileri durumunda ne olacak diye düşünebilirsiniz. Fakat her ne kadar elektrik kesinti durumları yaşanmış olsa bile güçlü bir güç kaynağına sahiptir. Bu sayede elektrik olmasa bile sıkıntı yaşanmadan açma ve kapama gibi birçok fonksiyonun gönül rahatlığıyla yapılmasını sağlar. Akıllı kilit sayesinde daha iyi ve zahmetsiz bir kullanım açığa çıkmaya başlamış olur. 

Hemen Ara